Święto Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie artystycznym występem uczniowie naszej szkoły upamiętnili kolejną –  już 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 9.11.2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II spotkała  się z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.  Pod kierunkiem nauczycieli młodzież przygotowała koncert pieśni patriotycznych. Całości  dopełniła  recytacja utworów o tematyce patriotycznej, wygłaszana na tle prezentacji multimedialnej pokazującej drogę Polaków do wolności, ich walkę o odzyskanie niepodległości, sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego i radość Polaków z odrodzonego państwa polskiego.

Uczniowie w skupieniu wysłuchali programu artystycznego i z zaangażowaniem śpiewali pieśni patriotyczne. Wszyscy zapamiętali, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918r.

Nastrój i patriotyczną postawę przygotowań do właściwych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości utrzymywały w uczniach słowa wiersza:

Zanim w ten dzień pogodny
tłumy zatłoczą chodnik,
nim miasto w sztandarach utonie
i kwiaty wychylą się z okien,
nim z chrzęstem
środkiem ulicy
przejadą ułańskie konie,
nim przejedzie konna piechota
żelaznym krokiem.
– Pomyśl choć przez chwilę,
choć chwilę,