3 lutego 2014 uczniowie klas III naszego gimnazjum oglądali spektakl Szekspir na wesoło. Jest to przedstawienie teatralne adresowane do uczniów i miłośników dzieł Szekspira, którzy chcieliby przyswoić sobie wiedzę o treści i problematyce utworów Szekspira w pigułce.

Było można obejrzeć między innymi fragmenty Makbeta po góralsku, Romea i Julii w męskim wydaniu czy teksty z Otella w muzycznej wersji a’la hip-hop. Publiczność doskonale się bawiła i chętnie dawała się wciągać w interakcję. Skromna dekoracja i kolorowe  kostiumy  były doskonałym uzupełnieniem przedstawienia. Nawet awaria mikroporytu jednego z aktorów nie popsuła widzom odbioru sztuki.

 Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) to żartobliwa prezentacja dramatów najbardziej popularnego angielskiego poety. Spektakl oparty jest na cytatach z różnych dzieł Szekspira wplecionych w zabawne scenki sytuacyjne przemieszane ze streszczeniami fabuł i stereotypowymi interpretacjami utworów.  Zobaczymy więc między innymi zagubionego i osamotnionego Hamleta, Romea i Julię, słynną parę kochanków granych, zgodnie z zasadami teatru elżbietańskiego, przez dwóch mężczyzn, Makbeta w góralskim wydaniu oraz rapującego Otella. Przedstawienie, będące kompilacją różnych dzieł Szekspira, to również humorystyczny przegląd wydarzeń przełomowych dla świata. Aktorzy zapraszają publiczność w teatralną podróż, nieustannie prowokując widzów do wspólnej zabawy.

W przedstawieniu występują wyłącznie mężczyźni. Najważniejszymi elementami są gra aktorska oraz tekst, a widowisko wzrusza, bawi i budzi grozę zarazem. Występ realizowany jest przez trzech artystów, grających pod własnymi imionami.

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content