W naszej szkole realizujemy ogólnopolski projekt „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, którego celem jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia wakacji oraz podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych przez cały rok szkolny.
Tegoroczna edycja programu koncentruje się na trzech ważnych obszarach:
- bezpieczeństwie na drodze – przypomnieniu zasad ruchu drogowego oraz nowych przepisów dotyczących obowiązku jazdy w kasku przez osoby do 16. roku życia,
- bezpieczeństwie nad wodą – omówieniu zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji,
- bezpieczeństwie cyfrowym – kształtowaniu świadomych i odpowiedzialnych nawyków związanych z korzystaniem z Internetu, ochroną prywatności, przeciwdziałaniem cyberprzemocy oraz dbaniem o równowagę między aktywnością online i offline.
W ramach tygodnia uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przygotowanych na podstawie materiałów oraz wytycznych udostępnionych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą naszym uczniom spędzić wakacje bezpiecznie, odpowiedzialnie i aktywnie.
Zachęcamy Państwa do odwiedzania strony internetowej szkoły oraz naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy publikować relacje i zdjęcia z działań realizowanych w ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa”.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji! ☀️🚴♀️🏖️📱
https://www.gov.pl/web/edukacja/tydzien-dla-bezpieczenstwa


























