UDZIAŁ W PROJEKCJIE EKOINŻYNIER W SGGW W WARSZAWIE. Projekt „Ekoinżynier – nowoczesne techniki badań środowiska przyrodniczego dla młodzieży” to ciekawe zajęcia przyrodniczo-techniczne. Odbywają się one w salach komputerowych, laboratoriach chemicznych, biologicznych, technicznych, obejmują także ćwiczenia terenowe nad pobliskim Potokiem Służewieckim oraz w ogrodzie dydaktycznym Labolatorium Centrum Wodne SGGW. Każda z 6 grup młodzieży ma zaplanowany indywidualny cykl zajęć podczas których zagadnienia techniczne połączone są z tematyką przyrodniczą. 28 kwietnia dwie 15 osobowe grupy naszych uczniów wzięły udział w wykładzie inauguracyjnym – „Co widą drony? O obrazowaniu ziemi” oraz obejrzały drony w działaniu. Kolejne zajęcia grupa z klas I gimnazjum spędzila w ogrodzie dydaktycznym SGGW, gdzie pozna ła wiele technik obserwacyjnych przyrody. Grupa z klas II gimnazjum poznała metody biologiczne oceniania jakości wody oraz zdobyła podstawową wiedzę z zakresu biomonitoringu wód.