W dniu  10.06.2015r. w Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II została zainaugurowana działalność Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Efektem tego projektu ma być szkolenie dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce w celu zwiększenia aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki.

Przed rozpoczęciem oficjalnej części uczniowie szkół podstawowych, którzy przybyli na uroczystość, mogli pod okiem trenerów Akademii S.O.S. spróbować własnych sił podczas profesjonalnego treningu lub zabawy trenażerami.

Ambasadorem  Akademii S.O.S. została Pani Dorota Świeniewicz  – była siatkarka, reprezentantka Polski w latach 1991 – 2009 i dwukrotna mistrzyni Europy z 2003 i 2005r.

Do uroczystego podpisania aktów inauguracyjnych przy niezwykle długim stole prezydialnym zasiedli:

Pan Krzysztof Strzałkowski – Burmistrz Dzielnicy Wola m.st.Warszawy,

Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – Zastępca BurmistrzaDzielnicy Wola
m.st.Warszawy,

Pan Bartłomiej Kubicki – Radny Dzielnicy Wola m.st.Warszawy,

Pan Michał Szczerba – Poseł na Sejm RP,

Pani Jolanta Sulborska – Wizytator  z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty,

Pan Krzysztof Zimnicki – Prezes UMKS MOS WOLA,

Pan Zbigniew Krzyżanowski – Dyrektor Młodzieżowej  Akademii Siatkówki,

Pan Dariusz Fryszkowski – Koordynator S.O.S. województwa mazowieckiego,

Pani Dorota Świeniewicz – Ambasador  Akademii S.O.S.

Pan Tomasz Ziewiec – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25,

Pan Paweł Prusik – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26,

Pani Anna Strumińska – Doktór – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr148,

Pani Ewa Chłosta – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 222,

Pani Elżbieta Krużyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 225,

Pani Małgorzata Jarosik – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 238,

Pani Magdalena Politańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej  nr 317,

Ks. Sylwester Jeż – Dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego

Ponadto uroczystość swoją obecnością zaszczycili:

Pan Michał Prószyński – Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Ochrony Środowiska Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Pani Jolanta Piątkowska i Pan Wiesław Kwiatkowski – przedstawiciele Wydziału Sportu
 i Rekreacji Dzielnicy Wola m. st. Warszawy,

Pan Paweł Wasilewski – Dyrektor MOS WOLA.

Miłą pamiątką  uroczystości stanowiącertyfikaty wręczone  zaproszonym  gościom

i  Dyrektorom Szkół Podstawowych przystępujących do projektu.

W czasie podpisywania aktów inauguracyjnych widzowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

w Gimnazjum  nr 48.

Występy chirliderek z Gimnazjum nr 48 jak zwykle stanowiły jedną z atrakcji i były ciekawym przerywnikiem całej uroczystości.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy drużynami Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy a trenerami i uczniami Akademii S.O.S. Zawodnicy stoczyli walkę z niezwykłą determinacją, ale i z uśmiechem.

W drugim secie do drużyny Akademii S.O.S. dołączyli przedstawiciele uczniów  szkół podstawowych, co wywołało ogromny doping.

Wynik 1:1 usatysfakcjonował wszystkich, bo chodziło o dobrą zabawę i propagowanie postawy kaloskagathos.

Cała uroczystość odbyła się w atmosferze radości i dobrej zabawy. Uczniowie szkół podstawowych, którzy gościli w murach Gimnazjum nr 48, nie mogą się już doczekać nowego roku szkolnego i treningów z trenerami i uczestnikami Akademii S.O.S.