10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II odbyła się gala finałowa XVIII edycji konkursu “Warszawa da się lubić” pod hasłem “Warszawa Kobiet, czyli warszawianki znane
i mniej znane”, który był objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy Pana Krzysztofa Strzałkowskiego oraz Warszawianki Roku 2023  Pani dr  Katarzyny Kasi.

Można powiedzieć, że ta edycja była wyjątkowa, ponieważ konkurs osiągnął już pełnoletność, co zostało podkreślone prezentacją i konsumpcję wyjątkowo okazałego tortu.

W uroczystości udział wzięli: Pani Katarzyna Kasia Warszawianka Roku 2023,  Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, Pani Mariola Zielińska Naczelnik Wydziału Oświaty dla Dzielnicy Wola . Obecni byli również dyrektorzy szkół podstawowych i  laureaci konkursów: plastycznego, multimedialnego i literackiego. Wręczenie nagród uświetniły artystyczne pokazy uczniów i nauczycieli, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie
i sportowe.

W formie przedstawienia teatralnego została zaprezentowana historia Warszawy, która była wspaniała, trudna i burzliwa. Okiem kobiet pokazano Warszawę jako  miasto ludzi twórczych, odważnych i przedsiębiorczych. Zostały przypomniane sylwetki i osiągnięcia kobiet związanych ze stolicą.  Przedstawione przez młodzież statystyki dotyczące ilości ulic, których patronkami są kobiety (zaledwie 3%), wywołały ubolewanie i apel o zmianę tej sytuacji.

Wszyscy zaproszeni goście oraz aktorzy bawili się świetnie! Zapraszamy za rok na XIX edycję naszego konkursu.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content