W dniach 15-16 maja 2012 r. na stadionie „Orła” w Warszawie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców.

Z dziewcząt najlepiej spisała się Monika Kędzierska, która w biegu na 100m zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal. Ponownie znakomicie spisali się chłopcy, którzy w klasyfikacji ogólnej zdobyli puchar za zajęcie drugiego miejsca w Warszawie. Przegrali jedynie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego – Gimnazjum nr 35 ze Śródmieścia. Miejsce trzecie zajęło Gimnazjum nr 21 z Pragi Południe.

Medale dla naszej szkoły zdobyli:

– Gracjan Sokołowski – 100m, III miejsce, klasy I-II,

– Marcel Malicki – 1000m, II miejsce, klasy I-II,

– Mateusz Wiśniewski – 200m, III miejsce, klasy III,

– Filip Babik – 1500m, III miejsce, klasy I-II,

Pozostałe miejsca, wysoko punktowane, dające nam tak wysokie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęli:

– Sztafeta olimpijska (Reszke, Lewiński, Drabik, Wiśniewski) – IV miejsce,

– Sztafeta 4x100m (Sokołowski, Caban, Dłużniewski, Sieczka-Jankowski) – V miejsce,

klasy I-II,

– Przemysław Pryczek – 300m, V miejsce, klasy I-II,

– Patryk Prus – skok w dal, VI miejsce, klasy III,

– Krzysztof Lejdyn – 100m, VI miejsce, klasy III,

– Sztafeta 4x100m (Lejdyn, Drabik, Krawczyk, Świeciński) – VI miejsce, klasy III,

– Paweł Gidelski – 800m, VII miejsce, klasy III,

– Albert Arciechowski – skok wzwyż, VIII miejsce, klasy I-II,

– Daniel Grzymała – skok wzwyż, XI miejsce, klasy I-II,

– Adam Kucharski – pchnięcie kulą, XI miejsce, klasy I-II,

– Bartek Lewiński – skok wzwyż, XII miejsce, klasy I-II.

Opiekunami drużyny byli: Adam Kulesza i Jarosław Fonrath.

Jeszcze raz ogromne podziękowania i gratulacje za mobilizację i osiągnięte wyniki!!!