29 października 2023 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Basilico Ristorante. Celem wyjścia było podsumowanie projektu z przedsiębiorczości – Kawiarenka mój pierwszy biznes. W ten sposób wspólne świętowaliśmy również klasowy  Dzień Chłopaka.

Uczniowie poznali na czym polega praca w pizzerii i w jaki sposób przygotować pyszną pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do przygotowywania własnych pizz. Każdy uczestnik warsztatów skomponował dodatki do według własnego upodobania oraz preferencji. Po upieczeniu uczniowie z wielkim apetytem przystąpili do degustacji. Apetyty były ogromne, pizze przepyszne, a humory wszystkim dopisywały.

Właściciel lokalu w bardzo interesujący sposób opowiedział nam o prowadzeniu własnej działalności. Począwszy od zdobycia finansów po lokalizację, nazwę, reklamę czy odpowiedni personel.

Był to bardzo udany dzień. Dziękujemy pracownikom Basilico Ristorante za przyjęcie nas i przekazanie w interesujący sposób wiedzy na temat pracy, wypieku pizzy i prowadzenia własnej firmy.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content