Warsztaty literacko – plastyczne


 

18 listopada i 2 grudnia klasy 3 C i 3 D uczestniczyły w niezwykłych warsztatach literacko – plastycznych w Muzeum Literatury. Pani kustosz oprowadziła nas po wystawie WARSZAWA BIAŁOSZEWSKA poświęconej niezwykłemu poecie Mironowi Białoszewskiemu. Mogliśmy wysłuchać oryginalnych nagrań w wykonaniu autora
"Pamiętnika z powstania warszawskiego" oraz obejrzeć jego eksperymentalny Teatr Osobny w nagraniach PKF. Następnie pod kierunkiem pani grafik z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wykonywaliśmy prace inspirowane utworami i życiem Białoszewskiego. Nasze artystyczne wizje zostaną umieszczone na stronie internetowej Muzeum Literatury oraz znajdą uznanie w postaci ocen z zajęć artystycznych
i technicznych. Na zakończenie warsztatów pani kustosz muzeum zaproponowała nam podsumowanie spotkania w postaci niezwykłej wystawy fotograficznej " Przepowiednia Miasta. Fotografie Warszawy 1945 – 1947" w wykonaniu Zofii Chometowskiej i Marii
Chrzęszczowej, które wróciły do stolicy, dokumentowały jej zniszczenia i odradzające się życie na zgliszczach miasta.
 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content