Wolscy uczniowie wicemistrzami Polski szkół podstawowych w Piłce Siatkowej!

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 388 im. Jana Pawła II, zdobyli srebrny medal szkół podstawowych
w kategorii młodzież, w rozgrywanym w ostatni weekend turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Sulechowie.

Chłopcy na co dzień uczący się w wolskiej podstawówce (dawne Gimnazjum nr 48) po ciężkich bojach wywalczyli srebrne medale. Mimo porażki w finale z ZS nr 3 Żory 0:2, na pewno wszyscy czuli ogromną radość. Zawodnicy, którzy w większości trenują także w Wolskiej Fabryce Marzeń, czyli stołecznym UMKS MOS WOLA dostarczyli licznym kibicom wielu sportowych emocji, większość meczów wygrywając w tie- breaku.

Grupa  B
SP388 Warszawa – SP3 Sulechów 2-1 (23-25, 25-23, 15-13)
SZS Nysa – SP388 Warszawa 1:2 (25:27, 29:27, 15:17)
SP388 Warszawa-ZS3 Szczytno 2:0 (25-21,25-12)
SP388 Warszawa – SP60 Bydgoszcz 2:0 (25:21, 25-23)

Półfinał: SP388 Warszawa – SMS Nr 3 Gdańsk 2:1 (21:25, 25:16, 15:13).

Skład zwycięzców:

Jakub Linkiewicz, Jędrzej Ziółkowski, Kacper Chodziński, Hubert Krysiński, Jakub Cholewiński, Bartosz Bagiński, Paweł Nowak, Łukasz Kukuczka, Alan Kamienik, Patryk Fliszkiewicz, Wiktor Wojciechowski, Mateusz Stankiewicz (libero), Konrad Cop.

Warto zaznaczyć, że Mateusz Stankiewicz został wybrany najlepszym libero mistrzostw, a Jakub Linkiewicz najlepszym zawodnikiem drużyny #Sp388.

Cały turniej podsumował Dyrektor Jarosław Fonrath, który nie krył zadowolenia z ogromnego sukcesu uczniów i kadry trenerskiej:

„Jestem naprawdę dumny z osiągniętego wyniku Naszych Siatkarzy. Srebrny Medal Mistrzostw Polski to naprawdę ogromne osiągnięcie, podsumowanie i zakończenie  wieloletniej historii Gimnazjum nr 48. Teraz idzie nowe, czas na kontynuowanie bogatej sportowej historii szkoły pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 388!