Klasa 3E wraz ze swoim wychowawcą Panem Tomaszem i katechetą ks. Sławomirem uczestniczyła w wycieczce do miejsca   upamiętniającego postać wielkiego polaka – błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Zwiedzając kościół i muzeum, mogliśmy zapoznać się z życiem i pracą kapłana – męczennika. Przy Jego grobie każdy mógł podjąć modlitwę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego.  W tym wyjątkowym muzeum mogliśmy bardziej poznać historię Polski z czasów PRL.

Następnie udaliśmy się do kina Wisła na film pt: "KAROLINA". Film ten ukazuje postać błogosławionej Karoliny Kózkówny – męczennicy polskiego Kościoła i Narodu – patronki młodzieży.
Celem wycieczki było ukazanie młodzieży wzorów do naśladowania w miłości do Boga, Człowieka
i Ojczyzny.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content