Relacja z pielgrzymki do Częstochowy

Gimnazjum nr 48  im. Jana Pawła II w Warszawie

W dniu 8.10.2015 miała miejsce szkolna pielgrzymka do Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie. Była to XV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych. Podróż upłynęła nam na modlitwie i zadumie. Były też chwile na rozwój przyjacielskich relacji wśród uczestników.

W Częstochowie udaliśmy się do sanktuarium by tam w chwili modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny ofiarować swe intencje. Mieliśmy czas na uczestnictwo w sakramencie pokuty i pojednania. Eucharystia, która była punktem kulminacyjnym naszej wędrówki do Czarnej Madonny rozpoczęła się o godzinie 11:00. Skupiła łącznie 28 000 uczestników, przedstawicieli wszystkich polskich szkół imienia Jana Pawła II. Jedząc razem obiad dzieliliśmy się wrażeniami i zawiązywaliśmy pielgrzymią braterską więź.

Droga powrotna upłynęła nam na wspólnej modlitwie różańcowej intencji nas samych, naszych rodzin, szkoły, ojczyzny. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Warszawy, wspólnie przeżyte chwile pozostaną z nami na zawsze.