25 września 2013r. w ramach XVII Festiwalu Nauki klasa 1f wraz z wychowawcą – panią Izabelą Olech-Wójcik uczestniczyła w lekcji w Muzeum Geologicznym –
pt. „Spirala dziejów Ziemi”. Zajęcia prowadzone były przez pracowników muzeum:
p. J.Iwańczuk oraz p. J.Smoleń.
Była to gra edukacyjna oparta na kole, na którym każdy jego element odpowiadał jednemu okresowi geologicznemu. Uczestnicy po wylosowaniu odpowiedniego okresu geologicznego sami ułożyli jego historię.

Klasa 3d z wychowawcą Panią Jolantą Wojdą wybrała się do Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN na lekcję pokazową pt. W świecie kryształów polimerowych.
Pan prof. Paweł Sajkiewicz obrazowo wyjaśnił nam, co to są polimery, gdzie znalazły zastosowanie oraz na czym polegają badania krystalizacji, które prowadzone są
w instytucie. Poznaliśmy również metodę kalorymetrii różnicowej oraz mieliśmy możliwość zobaczenia w jaki sposób prowadzone są badania mikroskopowe w świetle spolaryzowanym, które ujawniły niezwykłą różnorodność kryształów polimerowych.

Bardzo dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam rozwijania własnych zainteresowań oraz zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.

Młodzi naukowcy z Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II