logotyp-program-uczymy-dzieci-programowac

plakat UDP_VIII_B

W ramach innowacji w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 1a i 3a rozpoczęli zajęcia z programowania z wykorzystaniem ozobotów.

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineeringg, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Wspólnie z dziećmi podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Co tydzień realizujemy zadania z zakresu kodowania, programowania offinowego z ozobotem i elementami pracy w środowisku ozoblockly.

W zeszłym roku udało nam się zdobyć certyfikat VI i VII edycji programu. Aktualnie w nowej odsłonie, bo już nie tylko poprzez kodowanie offinowe, kolorowe kubeczki i maty,  a z wykorzystaniem robotów walczymy o kolejny certyfikat.  Trzymajcie za nas kciuki!

Pierwsze zadanie – Droga ozobota do szkoły – wykonane

Aneta Wiśniewska

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content