W styczniu i lutym, dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum nr 48 w Warszawie , młodzież naszego gimnazjum korzysta z krytego, sztucznego lodowiska przy ul. Górczewskiej.

Jazdę na lodzie uczniowie prowadzili w ramach lekcji wychowania fizycznego pod opieką Jadwigi Zadruskiej, Adama Kuleszy, Jarosława Fonratha i Jacka Kowalskiego.

Dziewczęta i chłopcy do dyspozycji mieli darmową wypożyczalnie łyżew. Klasy w zajęciach uczestniczyły bardzo licznie i aktywnie. Dla wielu z nich była to pierwsza potyczka z tym zimowym sportem. Początki były trudne. Jednak zgodnie z zasadą „Ćwiczenie czyni mistrza”, po krótkim czasie nawet początkującym jazda zaczęła sprawiać przyjemność. Pozostali „szlifowali” swoje umiejętności w tym zakresie.

Jednym słowem mówiąc zabawa była przednia.

/db/