Dnia 8 października 2019 r. odbyła się w naszej klasie niecodzienna lekcja historii.

Lekcję przygotował Pan Leszek Kosakowski, który wraz z synami Jankiem i Antkiem należą do Stowarzyszenia Grupy Historycznej organizującej liczne spotkania z historią z kombatantami i pokazy rekonstrukcyjne. Dowiedzieliśmy się jakie były przyczyny Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku i trwało 63 dni walki. Janek Kosakowski opowiadał o przebiegu powstania i jej skutkach oraz o roli harcerzy podczas powstania. Przekaz historyczny był wzbogacony eksponatami i rodzinnymi pamiątkami.

Komentarze uczniów były pełne zachwytu. W wyniku walk miasto zostało w większości zniszczone, a ludność zabita lub wysiedlona. Chcemy utrzymywać wspomnienia powstańców, którzy dla wolnej Polski poświęcili życie. Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują Panu Leszkowi Kosakowskiemu i jego synom za żywy przekaz historii i zapraszamy na kolejne spotkania w ramach edukacji patriotycznej do naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content