2014 – Tajemniczy świat cząstek elementarnych

TAJEMNICZY ŚWIAT CZĄSTEK ELEMENTARNYCH

10 edycja Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych dofinansowała w roku szkolnym 2014/2015 projekt edukacyjny pt.: „Tajemniczy świat cząstek elementarnych”
Celem projektu jest rozwój zainteresowań uczniów fizyką cząstek elementarnych, a także tym w jaki sposób mógł powstać Wszechświat i wszystko to co nas otacza, jak i my sami.
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przejdą przez następujące etapy:

1. Konkurs plastyczny dla klas I – „Tajemniczy świat cząstek elementarnych – początki Wszechświata” –
    W konkursie wzięło udział 43 uczniów klas pierwszych.
    Bezapelacyjny zwycięzca to uczeń klasy 1e: Patryk Liszewski, drugie miejsce zajęła uczennica klasy 1a: Anna Pawlak, natomiast trzecie miejsce należy do ucznia klasy 1f: Krystiana Nowakowskiego.

2. Projekcja filmu „Tajemniczy świat jąder atomowych” otrzymany od Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie
  3. Wykład „Dawno temu we Wszechświecie… Czyli co tam robiły cząstki elementarne?” przeprowadzony przez dr Krzysztofa Turzyńskiego z Uniwersytetu Warszawskiego
  4. Wizyta w Planetarium Centrum Nauki Kopernik
  5. Budowa komory mgłowej i pokaz wyników – uczniowie klasy 3f
  6. Konkurs „Co wiem o fizyce cząstek elementarnych?”
  7. Wycieczka do Centrum Badań Jądrowych w Świerku w celu zwiedzenia akceleratora Maria i wysłuchania wykładu
  8. Rozdanie nagród

22 maja 2015 roku uczniowie klas 1e, 2e, 2f oraz 3e wzięli udział w wyjściu do Planetarium, które sfinansowane było w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. “Tajemniczy świat cząstek elementarnych”.
Wyjście do Planetarium było nagrodą dla całych klas w konkursach zorganizowanych w ramach powyższego projektu, w których zwyciężyli: Sebastian Kotarski 3e (prezentacja multimedialna), Szymon Śmieciński 2f (Tajemniczy świat jąder atomowych – pomoc dydaktyczna) oraz Patryk Liszewski 1e (konkurs plastyczny).