Wyposażenie szkoły

Budynek Szkoły jest nietypowy – posiada część edukacyjną (z lat pięćdziesiątych), zbudowaną na planie litery H oraz dwupoziomową halę sportową (oddaną do użytku w roku 2009). Powodem jest pierwotne przeznaczenie – w tym miejscu projektowany był Dom Kultury, stąd nieco dziwne usytuowanie sali gimnastycznej, na pierwszym piętrze, oraz kilku innych trochę zaskakujących pomieszczeń. Hala sportowa została dobudowana i połączona łącznikiem z budynkiem głównym.
Uczniowie wchodzą do szkoły bezpośrednio przez usytuowane w piwnicy szatnie, gdzie zmieniają obuwie( obowiązkowo) i pozostawiają wierzchnie okrycie. Każdy uczeń ma do dyspozycji szafkę szkolną. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8:00, o 7:55 jest dodatkowy dzwonek przypominający, że czas gotowić się do nauki. Z szatni klatką schodową dochodzimy do parteru. Tutaj przy głównym wejściu znajduje się sekretariat i gabinet dyrektora, oraz pokój nauczycielski. W skrzydle wschodnim uczniowie mogą skorzystać ze zbiorów nowocześnie urządzonej i wyposażonej biblioteki szkolnej. W części zachodniej zlokalizowana jest stołówka wraz z zapleczem kuchennym, pracownie językowe, oraz pokój reedukatora.
Na pierwsze piętro dostaniemy się jedną z dwóch klatek schodowych. W centralnej części usytuowana jest “mała” sala gimnastyczna o powierzchni około 160 m2 w całości wyłożona matami tatami – królestwo judoków. To tutaj uczniowie klas sportowych o tym profilu trenują przewroty, pady i inne bardziej zaawansowane elementy tej dyscypliny.
W skrzydłach szkoły usytuowane są pracownie: językowa, polonistyczne, historyczna, artystyczna, fizyczna, chemiczna. Tutaj także znajduje się gabinet zastępcy dyrektora, a obok łącznik do nowo wybudowanej hali sportowej.
Na drugim piętrze usytuowane są pracownie polonistyczne, geograficzna, matematyczne, biologiczna, informatyczna oraz sala patrona Jana Pawła II. Wszystkie sale edukacyjne posiadają bogatą bazę dydaktyczną. W czterech z nich nauczyciele wykorzystują do prowadzenia zajęć tablice multimedialne, w pozostałych jest sprzęt audiowizualny. Pozwala to na prowadzenie urozmaiconych lekcji i zajęć poza lekcyjnych.
Teren należący do szkoły zajmuje prawie 1,3 ha. Usytuowane na nim są budynek szkoły, budynek dwupoziomowej hali sportowej oraz wyremontowane właśnie boiska. Do dyspozycji jest boisko wielofunkcyjne otoczone bieżnią lekkoatletyczną, oraz częścią przeznaczoną do skoku w dal. W pobliżu zostało wygospodarowane miejsce na pole do rzutu kulą. Na placach przy wejściu do hali sportowej znajdują się też dwa boiska treningowe przeznaczone do piłki koszykowej i siatki.

Pracownie

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich naszych pracowni

Hala sportowa

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II posiada 2-poziomową halę sportową. Na hali górnej o wymiarach 46x27 m znajdują się boiska centralne do piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej. Istnieje możliwość podzielenia hali na 3 sektory z boiskami do piłki siatkowej i piłki koszykowej. Hala dolna posiada boisko o wymiarach 46x20 m, zaplecze sanitarne oraz pokoje trenerów, sędziów i organizacyjne.
W budynku szkoły znajduje się również sala gimnastyczna przystosowana do treningów judo.

Nowoczesny kompleks boisk szkolnych

Sala Judo

Sala w całości wyłożona matami

Laboratoria przyszłości – zakupione materiały edukacyjne