GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

4. zgoda-na powrót do domu ze świetlicy pod opieką starszego rodzeństwa

5. zgoda rodzica na udział dziecka w zajęciach dodatkowych

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ SP388

Luty świetliczaki z klasy 1b rozpoczęły intensywną pracą nad własnymi wyrobami biżuteryjnymi z malowanego makaronu.
Wspólnie świętowaliśmy Dzień Kota i stworzyliśmy kolorowe obrazki opowiadające niezwykłe kocie historie.
Na Nasz bal karnawałowy przygotowaliśmy kolorowe rybki, których łuski mieniły się wszystkimi kolorami tęczy.
Ćwiczyliśmy Nasze umiejętności plastyczne i wyobraźnię, tworząc czarno-białe wycinanki. Przeciwieństwa przecież się przyciągają.
A na sam koniec lutego zaczęliśmy szukać pierwszych oznak wiosny i stworzyliśmy Nasze kompozycje przebiśniegów:
W piątek trzynastego świetliczaki klasy 1 b rozmawiały o przesądach i pechu. Kochamy koty i wiemy, że czarne nie są pechowe a cudowne dlatego stworzyliśmy nasze własne czarne koty.
Specjalnie dla Naszych Babć i Dziadków w styczniu przygotowaliśmy kartki z życzeniami a także serduszkowe drzewa.
Styczeń w tym roku nie pozwalał nam zbyt często budować bałwanków ze śniegu, dlatego zrobiliśmy nasze własne, pozostawiając ich wygląd przypadkowi rzucaniu kostką:

Miniaturowe wersje sprzętów domowych wykonane przez klasy 2b i 2c:

Klasowe urodziny mogą stać się lekcją z empatii i życzliwości:

Zagadki, rebusy, krzyżówki – tak ćwiczy wiedzę i pamięć klasa 2b:

Szalone zabawy klasy 2b  – „Balonik”, „Kto pierwszy ten lepszy”:

Teatrzyk świetlicowy a w nim przedstawienie pt. „Przygody skarpetek” przygotowane przez uczennice klasy 2b:

Układanie klocków to ulubiona rozrywka dzieci przebywających w świetlicy szkolnej:

W Nowy Rok świetlica klasy 1b wkroczyła w przytupem na kolorowo. Stworzyliśmy maski karnawałowe, zrobiliśmy wielkiego bałwana z waty, ponieważ pogoda nie pozwoliła nam zrobić prawdziwego ze śniegu. Zrobiliśmy małe bałwanki 3d a także świetnie się bawimy grając w rzucanie do celu z naszymi nowymi kręglami i piłeczkami:

Grudzień – klasa 1b wykonywała: własne kartki z życzeniami, wyklejała plasteliną pierniczki, prezenty i Mikołaje, stworzyła własne choinki ze sztucznej trawy i udekorowała watą oraz bibułą:

Pasowanie na ŚWIETLICZAKA:

1b – Zimowe widoczki, prace plastyczne:

1b – Andrzejki:

1b – Dzień Pluszowego Misia:

1b – Ulubione postacie z bajek I Dzień Myszki Miki:

1a – Andrzejki:

1b – film:

1b – listopad:

klasy 3 – Baletnica:

klasy 3 – Święto Odzyskania Niepodległości:

klasa 1b – październik:

klasy 3 – Jesienne kolory- praca plastyczna:

1c- uczestniczyła w warsztatach świetlicowych “Rysowanie orła na koszulce”:

1b – Jesienne owoce. Gruszki i jabłka “malowane” kolorową plasteliną. Nasi mali artyści:

1b – Jesienne liście – stworzyliśmy własny kolaż, odbijając pomalowane kolorowymi farbami liście:

1b – Jesienne krasnoludki – praca plastyczno-techniczna z wykorzystaniem liści:

Wrzesień w 1a:

Dzień głośnego czytania w klasach 3:

Jesienne inspiracje – klasa 2a i 2b:

Pani Jesień praca plastyczna klasy 1b

Grupa 1b – Końcówka lata – malujemy farbami drzewa. Poznajemy nowe techniki (malowanie palcami i patyczkami). Rozwijamy nasze zdolności – gra w warcaby.

Zajęcia świetlicowe w grupie 1b:

Ozoboty w klasie 1b

W marcu uczniowie klas 1b rozpoczęli zajęcia z programowania z wykorzystaniem ozobotów.

Ozoboty – małe eduroboty otwierają dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM. Za pomocą odpowiednich czujników, potrafią odczytać odpowiednią sekwencję kolorów i wykonać zapisane w kodzie działanie. Dzięki nim programowania można uczyć wplatając je do codziennych aktywności, także po zakończeniu zajęć lekcyjnych, w czasie zajęć świetlicowych. Zabawy okołoprogramistyczne uczą kreatywnego myślenia i dają wiele radości:

Aneta Wiśniewska

Uczymy się czytać mapy:

Grupa świetlicowa 1c – Przyszła WIOSNA:

Bal karnawałowy w 2a:

Grupa świetlicowa 1c:

Kreatywne zajęcia w świetlicy:

Grupa świetlicowa 1c:

Zabawy Andrzejkowe w grupach trzecich – świetlicowych:

Zajęcia kreatywne w świetlicy – 2a i 2b:

Zabawy świetlicowe w grupie 1c:

Zajęcia świetlicowe w klasach trzecich: