II projekt – Thanksgiving Day

Thanksgiving Day

W czwarty czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia.W tym roku dzień ten przypadł 26 listopada i właśnie wtedy 14 uczniów klas 2e i 2f wzięło udział w projekcie dotyczącym tego ważnego w USA święta. Z pomocą nauczycieli języka angielskiego, p. Renaty Borkowskiej i p. Krzysztofa Sokołowskiego, opracowali angielską wersję historii powstania tego święta i przygotowali tłumaczenie na język polski. Uczniowie klasy 3 e – obserwatorzy tego projektu, mogli nie tylko poznać ciekawostki z historii jednego z krajów angielskiego obszaru językowego, ale także podziwiać scenografię związaną z projektem, w tym model łodzi Mayflower, którą Pielgrzymi przybyli do Ameryki.Punktem kulminacyjnym była oczywiście degustacja przygotowanych wcześniej przez chłopców potraw i przekąsek, w tym pieczonego indyka, ciasta z jabłkami czy suszonych owoców.