Sprzątanie Świata, to sygnał, że rusza I edycja rywalizacji o tytuł EKO-Klasy 2015 / 2016.

W ramach akcji, która w naszej szkole będzie trwała od 21 września do 2 października zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w następujących zadaniach:

1.      Zbiórka makulatury – za każdy kilogram makulatury przyniesiony przez ucznia do klasy – 1pkt. Jednocześnie informujemy, ze makulaturę przekażemy Fundacji Przyjazny Świat Dziecka.

2.      Zbiórka zużytych baterii –  za każdy przyniesiony kilogram baterii – 10pkt.

Zbiórkę makulatury i baterii w poszczególnych klasach koordynują wychowawcy klas. Ważenie makulatury i baterii odbędzie się 5 października .

3.      Przygotowanie hasła reklamowego zachęcającego do zmniejszania „góry śmieci” – 10pkt.

Hasło reklamowe wypisane na papierze formatu A2 z ciekawą grafiką przypinamy do drzwi pracowni, którą opiekuje się klasa, od strony korytarza do dnia 30 września.

Zadanie zostanie ocenione przez komisję w dniu 5 października. Autor pracy otrzyma ocenę z plastyki (klasy pierwsze) lub zajęć artystycznych (klasy drugie i trzecie).

4.      Ogłaszamy konkurs indywidualny na fotoreportaż z akcji sprzątania Jeziorka Czerniakowskiego na Mokotowie. Szczegóły na temat akcji można znaleźć na stronie http://www.naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata-2014/edycja-2015/wydarzenia/

Regulamin konkursu:

a/ praca powinna zawierać tytuł oraz imię i nazwisko autora,

b/ w jednej pracy 4 – 6 zdjęć (format 190mmX130mm , każde zdjęcie zatytułowane)

c/ tekst z informacją o wydarzeniu – maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

Prace w formie elektronicznej i papierowej należy składać do 2 października do pani Izabeli Olech – Wójcik. Autorzy najciekawszych prac otrzymają oceny z języka polskiego.

Akcję na terenie szkoły koordynują:

p. Jolanta Waliszewska – nauczyciel chemii,

p. Wiesława Zackiewicz – nauczyciel biologii.