Dzień chemiczny

„Przeczytałem – zapomniałem, zobaczyłem – zapamiętałem, zrobiłem sam – teraz wiem”

17 marca 2017 roku upłynął w naszym gimnazjum pod znakiem chemii.
Już po raz piąty gościliśmy w szkole pracowników Centrum Chemii w Małej Skali, które działa na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
i zajmuje się popularyzacją chemii.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich, którzy pod okiem przesympatycznych prowadzących przeprowadzili szereg doświadczeń w technice SCC (small- scale- chemistry) ucząc się prawidłowego opisywania i formułowania wniosków. Warsztaty były także doskonałą okazją do powtórzenia i utrwalenia wiedzy chemicznej przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Na zakończenie warsztatów odbył się pokaz ciekawych doświadczeń pełnych efektów dźwiękowych, świetlnych i barwnych.

Dzięki profesjonalizmowi oraz poczuciu humoru prowadzących uczniowie mieli możliwość odkrywania i dotykania tego co nieznane i zdumiewające, a tego typu przedsięwzięcia
są niewątpliwie uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego w szkole.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne „spotkanie z chemią”.

Młodzi chemicy z Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II