Jak długa i ciężka może być droga do osiągnięcia wymarzonego celu?

Marzenia się spełniają.

Prawda ukazana w filmie akcji o tematyce sportowej zachęca do pracy nad samym sobą.

14 stycznia 2011r. uczniowie naszej szkoły oglądali film w reżyserii Dannego Cannona pt. Goal.

Jest to pierwsza część trylogii opowiadająca historię ubogiego chłopca, który emigrował z Meksyku do Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną w poszukiwaniu pracy. Zauważony przez łowcę talentu, trafia do angielskiego klubu futbolowego – Newcastle United, gdzie udowadnia swoje umiejętności, jak i zamiłowanie do piłki nożnej.

Film niesie przesłanie, że swoją pracą i wytrwałością każdy może osiągnąć cel i spełnić marzenia.

Kuno Becker stworzył znakomitą znakomitą kreację aktorską. Grana przez niego postać Santiago przekonuje do siebie wszystkich widzów, wzbudziła sympatię niemal od pierwszych kadrów filmu.