KODOWANIE  NA SZKOLNYM DYWANIE

 W roku szkolnym 2020/2021 wszystkie oddziały przedszkolne realizują innowację  ,,Kodowanie na szkolnym dywanie – gry i zabawy matematyczne”. Jest to inicjatywa skierowana w kierunku szeroko rozumianej edukacji matematycznej. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat algorytmiki.

Dzieci w czasie zajęć będą używać mat, kolorowych kubeczków, krążków matematycznych i humanistycznych. Układając przy pomocy symboli graficznych ,,kod-drogę” i odtwarzając proste skrypty, nuczą się precyzyjnego myślenia. Korzystając z instrukcji prowadzącego, będą poszukiwać różnych sposobów rozwiązywania tego samego problemu. Zadania będą miały wyłącznie charakter praktyczny, by umożliwić dzieciom nabywanie umiejętności czysto technicznych.

Najmłodsi dołączyli do V edycji Ogólnopolskiego Programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. W ramach udziału w tej akcji dzieci będą realizować różne zadania ,,offlinowe” i walczyć o certyfikat dla swojej szkoły.

W  załączniku zdjęcia z realizacji pierwszego zadania – rytmy, kod w instrukcji słownej ukryty i nasz kasztanowiec.

Trzymajcie za nich kciuki!

Aneta Wiśniewska

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content