Kolejne przypadki wścieklizny u wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) na terenie województwa mazowieckiego.
Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny. Przypominamy, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Prosimy również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

Załącznik do pisma nr 1 i nr 2 – Plakat MUW o wściekliźnie
Załącznik do pisma nr 1 – ulotka o wściekliźnie – dla uczniów szkół podstawowych

Plakat 2-1