Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II w Warszawie, ul. Deotymy 25/33 tegoroczne wakacje rozpoczęła akcją ,,Lato w mieście”.

Od 24 czerwca do 12 lipca 2019 r. , podczas 3 turnusów gościliśmy 185 uczniów szkół podstawowych z Warszawy, którzy utworzyli aż 12 grup.

Dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach na terenie szkoły oraz w instytucjach zewnętrznych. Akcję rozpoczęliśmy od przeszkolenia uczestników z zasad udzielania
I pomocy przedmedycznej i próbnej ewakuacji. Profesjonalne zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni oraz pracownicy Straży Pożarnej. Dzieci miały możliwość obejrzenia pokazu z udziałem psów ratowników.

Kolejne dni były wypełniane różnego rodzaju atrakcjami. Nasi podopieczni  uczestniczyli w zajęciach na pływalni ,,Nowa Fala”, dwukrotnie byli w kinie, odwiedzili Narodową Galerię Sztuki – Zachęta, w Muzeum Narodowym, w Teatrze Wielkim.

Warszawscy przewodnicy – varsavianiści uchylili rąbka tajemnicy o warszawskich zabytkach, miejscach związanych ze sławnymi Polakami, podążaliśmy także szlakiem warszawskich legend.

Odwiedziliśmy Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika i Centrum Pieniądza. Uczestnicy akcji mieli możliwość udziału w licznych zajęciach sportowych m.in. siatkówce plażowej nad brzegiem Wisły, przejażdżkach konnych i w kręgielni. Dzieci bawiły się w Sali zabaw Eldorado na Bemowie oraz w imponującym Parku Trampolin.

Podczas wycieczek po Warszawie przemieszczaliśmy się środkami transportu miejskiego. Po bezpiecznych powrotach do szkoły uczestnicy mieli czas na zabawę
i odpoczynek. Wolne chwile poświęcali malowaniu, rysowaniu, grom planszowym.

Było też dużo ruchu i zajęć sportowych, które odbywały się w zależności od pogody na boisku szkolnym lub w szkolnej hali sportowej.

Podczas akcji ,,Lato w mieście” dzieci nawiązywały nowe przyjaźnie, poznały swoich rówieśników z warszawskich szkół.

Wspólnie spędzony czas był pełen przygód i zabaw. Minął w dobrej i radosnej atmosferze.

,,Lato w mieście”  też może być wspaniałe.