Żywa lekcja historii – Wojny napoleońskie

W dniach 27 – 28 października  2015 r. klasy 3b i 3d odwiedziły  Pracownię Rekonstrukcji Historycznej, która działa przy Zespole Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej. Założycielem pracowni jest pan Jan Nałęcz, wielki pasjonat, uczestnik setek rekonstrukcji historycznych na całym świecie, na co dzień nauczyciel, archeolog.To on poprowadził zajęcia, podczas, których zaprezentował swoje eksponaty – wyposażenie, którego używa przy rekonstrukcjach.  Pan Jan Nałęcz omówił wybrane wydarzenia dotyczące wojen napoleońskich, lekcję wzbogacił o pokaz umundurowania, wyposażenia żołnierza napoleońskiego, replik broni, sprzętu medycznego, jak
i cywilnego, a także eksponatów użytkowych. W czasie prelekcji uczestnicy mieli możliwość „przenieść się w czasie” i wczuć w klimat tamtej epoki zakładając mundur oraz elementy wyposażenia i poczuć się jak prawdziwy żołnierz, wcielić się w rolę żołnierza napoleońskiego.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content