29 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina na film Andrzeja Wajdy pt. Wałęsa człowiek z nadziei. W rolę tytułowego bohatera wcielił się wybitny polski aktor średniego pokolenia – Robert Więckiewicz, który znakomicie i bez patosu odgrywał robotnika, młodego ojca, opozycjonistę i przywódcę strajku. Tak ewoluowała bowiem postawa Lecha Wałęsy do momentu zdobycia przez niego Pokojowej Nagrody Nobla. Rewelacyjnie wypada też Agnieszka Grochowska. Chociaż ubrana w nienajciekawsze PRL-owskie wdzianka, promienieje pięknem i kobiecością. Ma niewdzięczną rolę, bo w scenariuszu głównie musi czekać, żegnać
i witać, ale też i ma swoje pięć minut, kiedy pacyfikuje ekipy dziennikarskie uniemożliwiające Wałęsom normalne życie. Jest tak stanowcza, że naprawdę wywołuje przez moment przerażenie. Fantastycznie w epizodach sprawdzają się Mirosław Baka i Zbigniew Zamachowski. Blado wypada Adam Woronowicz w roli Tadeusza Fiszbacha, za to błyszczy przebojowa Dorota Wellman jako Henryka Krzywonos. Człowiek z nadziei samym tytułem nawiązuje do "Człowieka z marmuru” i "Człowieka z żelaza”. I to współczesne kino, wykorzystujące możliwości komputerowej techniki, świetnie się ogląda. Fantastycznie połączono zdjęcia dokumentalne z stylizowanymi. Wystarczy zobaczyć przejścia od nagrań ze Sztokholmu, po wystąpienie Grochowskiej podczas odbierania Nobla czy finał w Kongresie USA.

źródło: materiały prasowe