Spotkanie w Muzeum Sportu i Turystyki

 

W styczniu oraz lutym 2016 r. uczniowie klas: 3a, 3c, 3d, 3e, 1e, 1f, 2c i 2f pod opieką wychowawców i trenerów uczestniczyli w lekcji pt. „Doping – ciemna strona sportu”, która odbyła się w Centrum Edukacji Olimpijskiej.

Celem zajęć było pokazanie negatywnego działania środków dopingowych na kariery, zdrowie i życie sportowców. Uczniowie dowiedzieli się, że słowo doping oprócz motywującego znaczenia, które stanowi ozdobę sportowego widowiska ma również drugie znaczenia. Oznacza także niedozwolone środki chemiczne wspomagające wydolność organizmu. Niestety, coraz częściej przy haśle doping słyszymy o ampułkach, próbkach, EPO czy przetaczaniu krwi. Afera dopingowa z udziałem kolarza Lance`a  Armstronga, siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France to nie jedyny przykład przytoczony podczas zajęć. Doping stał się nieodłączną częścią współczesnego sportu.

 

Zajęcia uzmysłowiły uczniom, że doping to rodzaj oszustwa, które narusza zasadę walki fair play oraz uzmysłowiły, że w osiągnięciu upragnionego celu nie wszystkie środki są dozwolone. 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content