Na początku grudnia uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Zamku Królewskiego, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej, tematycznie związanej z życiem i twórczością wybitnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Specjaliści z Pracowni badań Muzealnych przygotowali prezentację multimedialną, w której przedstawiono S. Żeromskiego jako osobę prywatną. Pokaz ten szybko stał się interaktywny, ponieważ uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego i rozpoznawali prezentowane slajdy. Wszyscy uświadomili sobie, że odwaga podejmowania w swej twórczości  trudnych tematów przysparzała Żeromskiemu zarówno zwolenników, jak i zagorzałych wrogów. Ponadto uczniowie poznali wątki autobiograficzne i główne motywy wybranych utworów Żeromskiego.

 Następnie  wszyscy udali się do mieszkania Stefana Żeromskiego. Zwiedzaniu ekspozycji towarzyszyły opowieści o pani Monice Żeromskiej – córce pisarza, która podarowała wiele eksponatów i starała się o odtworzenie rodzinnego mieszkania.  

Potem uczniowie obejrzeli monodram oparty na fragmentach Dzienników oraz na motywach powieści Stefana Żeromskiego pt. Syzyfowe prace. W roli Marcina Borowicza i młodego Żeromskiego doskonale zaprezentował się aktor scen warszawskich – Marek Bartkowicz. Znakomity warsztat aktorski zachwycił widzów, a treść wzruszyła większość odbiorców. 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content