Klasy II w Zamku Królewskim

17 grudnia 2019 r. klasy II uczestniczyły w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Z dworem króla Stanisława Augusta związanych było wielu wybitnych oświece­niowych poetów, wśród nich biskup Ignacy Krasicki. W trakcie lekcji i krót­kiego spektaklu uczniowie poznali cechy tworzonych przez niego bajek. Uczniowie wskazywali morał, a także przyporządkowywali zwierzętom cechy, np. lis – chytrość, zając – bojaźliwość. Spacerując po wybranych salach zamkowych uczniowie uzyskali wiele wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące życia dworskiego. Oglądali dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście (m.in. tron królewski, insygnia). Wizyta w Zamku w interesujący spo­sób wprowadziła uczniów w zagadnienia kultury i historii oraz uczyła właściwego zachowania w przestrzeni publicznej, jaką jest muzeum.                                                                                                                                                                          Żanetta Wośko

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content