„Motywy biblijne na Zamku Królewskim”.

17 października 2012 roku klasa 1c1 uczestniczyła w lekcji  „Motywy biblijne na Zamku Królewskim”. To było świetne połączenie lekcji języka polskiego, historii i sztuki. Zwiedzając komnaty królewskie mogliśmy podziwiać nie tylko przepych rezydencji polskich królów, ale przede wszystkim dowiedzieć się ciekawych historii o symbolice obrazów związanych z tematyką biblijną. Poznaliśmy historię Adama i Ewy dowiadując się, dlaczego na obrazie jest jabłoń, a nie inne drzewo. Od dzisiaj wiemy, dlaczego kobiety opisane w Biblii na obrazach, które powstawały w XVII czy XVIII wieku, swoim wyglądem nie przypominają kobiet z Bliskiego Wschodu. Odkryliśmy tajemnice królewskiej sypialni, w której znajdują się portrety Estery i Rebeki a także rozszyfrowaliśmy symbolikę obrazów w komnacie, w której król przyjmował gości. Lekcję na Zamku zorganizowała pani Ewa Tkaczyk. Uczniowie byli na wycieczce pod opieką pani Wiesławy Zackiewicz

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content