7 i 8 marca 2013 r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Wojdy, p. Iwony Skwiru oraz p. Jana Pieciuka uczestniczyła w obozie naukowym w Toruniu. Celem wycieczki było powtórzenie wiadomości i umiejętności z chemii niezbędnych na egzaminie gimnazjalnym oraz bezpieczne posługiwanie się sprzętem i odczynnikami chemicznymi. Zajęcia prowadzone przez p. Dominikę Panek, p. Emilię Dobrowolską, p. Dominikę Lipińską, p. Łukasza Spornego oraz p. Piotra Wróblewskiego odbywały się w siedzibie Centrum Chemii w Małej Skali przy ulicy Prostej 19. Dzięki kilkugodzinnym warsztatom uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonywać eksperymenty chemiczne, a profesjonalizm i humor prowadzących pokazały, że chemia to ciekawa i interesująca nauka. Niewątpliwie dodatkową atrakcją i maskotką wszystkich okazał się pies „Atom”. W przerwach miedzy zajęciami uczestnicy obozu odwiedzili Geodium – interaktywną wystawę poświęconą planecie Ziemi oraz zjawiskom na niej zachodzącym, Planetarium, w którym nie ruszając się z wygodnego fotela mogli przeżyć noc polarną na biegunie, czy zobaczyć Ziemię z Księżyca oraz Muzeum Piernika, gdzie pod okiem doświadczonego mistrza samodzielnie wypiekali pierniki według dawnej receptury. Dzięki spacerowi z przewodnikiem uczniowie poznali historię tego pięknego miasta odkrywając tajemnicze i interesujące zakątki Torunia. Pełni wrażeń, planując kolejne wyjazdy edukacyjne wróciliśmy wieczorem do Warszawy.
Najnowsze wpisy
- TYDZIEŃ dla BEZPIECZEŃSTWA w naszej szkole 15-19 czerwca 2026r.
- Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – Roboty w mieście Warszawa
- Piknik Rodzinny 2026 – „Rodzina, ruch i dobra zabawa!”
- Wycieczka do Torunia klas: 7b, 8a i 8b
- Jubileusz 70-lecia istnienia placówki połączony z Galą Finałową XX edycji Warszawskiego Konkursu „Warszawa da się lubić”, objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola, pana Krzysztofa Strzałkowskiego.







