Pokazowa lekcja chemii ORLEN

7 listopada 2012 r. w ramach projektu prowadzonego pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN w naszej szkole odbyła się pokazowa lekcja chemii dotycząca ropy naftowej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: 1e, 2b, 2c i 2d.
Tematyka zajęć dotyczyła miejsc występowania, metod wydobycia, właściwości oraz zastosowania produktów ropy naftowej w życiu codziennym. Poruszony został również problem eksploatacji i transportu tego surowca. Dzięki prezentacji multimedialnej, której głównym bohaterem był Petro, wszystkie zagadnienia zostały omówione.
Kolejnym etapem zajęć było doświadczenie chemiczne obrazujące proces destylacji denaturatu. Młodzież uczestnicząca w lekcji miała również możliwość zobaczenia przykładowych przedmiotów codziennego użytku, które zostały wytworzone dzięki użyciu ropy naftowej lub jej pochodnych.
Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody. Były to płyty z filmem pt. „Skąd się wzięła ropa naftowa?”
Po dzisiejszej lekcji warto zadać sobie pytanie. Czy ktoś potrafiłby wyobrazić sobie dzisiejsze życie gdyby nie było ropy naftowej?

Nauczyciel chemii:
mgr Jolanta Wojda

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content