Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Listopad to miesiąc zadumy. Odwiedzamy groby bliskich naszemu sercu zmarłych. Uczniowie klasy 2c i 2d wybrali się na Powązki, szukając śladów Alka, Zośki i Rudego, czyli bohaterów ostatnio przeczytanej lektury A. Kamińskiego. Pan przewodnik przybliżył nam historię II wojny światowej i udział w niej Szarych Szeregów. Zapaliliśmy znicze na grobie twórcy ruchu zuchowego i autorze „ Kamieni na szaniec”, Zośki , matce Rudego oraz Stanisława Broniewskiego – Orszy (dowódcy akcji pod Arsenałem). Obok spoczywa Krzysztof Kamil Baczyński, poeta poległy w powstaniu warszawskim, żołnierz batalionu „ Zośka”. To właśnie on napisał słowa, które  stały się   mottem   powieści
A. Kamińskiego o tych, którzy „ potrafili pięknie umierać i pięknie żyć…”

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content