Dnia 16 listopada 2010r. uczniowie klas piłkarskich brali udział w uroczystej gali w Teatrze Polskim, na której prezentowane były oficjalne maskotki Piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012r.
Maskotkami są bliźniacy w polskim i ukraińskim stroju piłkarskim. Polska ma na koszulce numer 20, a Ukraina 12. Fryzury obu postaci utrzymane są także w barwach narodowych obu krajów. Na razie nie wiadomo, jak będą się nazywać maskotki. Ich imiona zostaną wyłonione w drodze głosowania spośród propozycji: Slavek i Slavko, Siemko i Strimko, Klemek i Ladko. Maskotki zostały zaprojektowane i wykonane przez wytwórnię Warner Bros.
Ceremonię rozpoczął krótki film animowany, obrazujący proces powstawania maskotek.
Uroczystość zaszczycili swą obecnością między innymi Panowie: Andrzej Szarmach, Zbigniew Boniek, Adam Giersza – minister sportu i rekreacji, Andrij Szewczenko –ambasador ME, Oleg Błochin – znany ukraiński piłkarz, Hryhorij Surkis – prezez Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej. Wszyscy byli zachwyceni wyglądem maskotek.
Uroczystość prezentacji maskotek uświetnił pokaz tańca przygotowany przez popularnego choreografa Agustina Egurolę.
 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content