Poczuj ekologię!

Trzeci weekend września to czas „Sprzątania Świata”. W tym roku po raz dziewiętnasty zwracamy uwagę na problemy ochrony środowiska, a do działań ekologicznych zachęca nas hasło: „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę”. O szczegółach akcji można dowiedzieć się na stronie http://www.naszaziemia.pl.

Polecamy zbiórkę elektro odpadów w dniu 15 września w godzinach 10 – 16  w sklepach Leroy Merlin w Warszawie

– w Parku Handlowym Targówek przy ulicy Malborskiej 35,

– w GIGAmarket w Alejach Jerozolimskich 244

– oraz w STENAEKOSTACJA, Chełmżyńska 180.

W naszym gimnazjum organizujemy:

Konkurs dla klas na zbiórkę makulatury – makulaturę powiązaną w paczki przynosimy do szkoły w dniach 17 i 18 września, zostawiamy ją w salach u wychowawców. Dla klasy, która przyniesie najwięcej makulatury zostanie zorganizowany pieszy rajd po Puszczy Kampinoskiej.

Zbiórkę zużytych baterii – będziemy ją prowadzili przez cały rok. Baterie przynosimy do sali 33(pracownia biologiczna), 27 (pracownia fizyczna) lub 29 (pracownia geograficzna).

Indywidualny konkurs na „Dekalog ekologa”. Prace zawierające zbiór 10 działań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w przyjaznym środowisku prosimy składać     do 28 września do pani Wiesławy Zackiewicz (sala 33). Ocenie będzie podlegała strona merytoryczna (maks. 10 pkt.) oraz pomysł literacki (maks.4 pkt.) i szata graficzna         (maks.4 pkt). Rozstrzygnięcie konkursu 8 października 2012.