Światowy Dzień Rzucenia Palenia Tytoniu w Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II

 

Rokrocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucenia Palenia Tytoniu. Tysiące palaczy stara się w tym dniu wytrwać bez palenia, a niektórzy przestają w ogóle palić.

Celem akcji jest uświadomienie palaczom prawdy o skutkach zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych używania tytoniu. W związku z realizacją programu „Trzymaj formę” uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego dnia. Antynikotynowa gazetka ścienna, którą można zobaczyć na półpiętrze to promocja życia bez tytoniu.

Na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia profilaktyczne z pielęgniarką szkolną dotyczące szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej udostępnionej przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Warszawie. Niektóre klasy uczestniczyły również w  quizie dotyczącym omawianej tematyki.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomią uczniom, że papierosy to produkt rakotwórczy, wywołujący szereg chorób, na które narażona jest osoba paląca, jak i bierni palacze.

 

Zespół do Spraw Promocji Zdrowia

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content