4 grudnia 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystym spotkaniu upamiętniającym powstanie Rady Pomocy Żydom – Żegoty w Muzeum Historii Żydów Polskich. Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.: prof. Władysław Bartoszewski i Elżbieta Ficowska, która jako sześciomiesięczne dziecko została ocalona przez Ireną Sendlerową, bohaterkę która w czasie likwidacji warszawskiego getta uratowała wraz z współpracownikami około 2500 żydowskich dzieci. W uroczystości uczestniczyli również Ambasadorowie: USA Stephen D. Mull, Izraela – Zvi Rav-Ner oraz Niemiec – Rüdiger Freiherr von Fritsch, przedstawiciele władz Dzielnicy Wola z Burmistrz Urszulą Kierzkowską na czele, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, przedstawiciele organizacji polsko-żydowskich. Podczas uroczystej gali wyróżnieni zostali laureaci Międzynarodowego Konkursu Literackiego pod hasłem "Irena Sendlerowa. Historia – teraźniejszość – przyszłość".

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content