Wizyta w Fundacji  na rzecz Somalii

 

     Dnia 12.05.2016 r. grupa uczniów naszego gimnazjum, która realizuje projekt we współpracy z PAH pt. „Opowiadamy, żeby zrozumieć, rozumiemy, żeby zmieniać. Storytelling i nowe media w edukacji globalnej” udała się z wizytą do  Fundacji na rzecz Somalii. Naszym  zadaniem  było przeprowadzenie wywiadu z osobami pracującymi na rzecz uchodźców z Somalii. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się o trudnej sytuacji w tym kraju, o braku dostępu do wody, opieki medycznej i edukacji. Mieszkańcy Somalii borykają się z wielkimi problemami w życiu codziennym,  w każdej chwili muszą walczyć o życie. Pracownicy Fundacji pomagają uchodźcom z Somalii. Uczą ich języka, pomagają w znalezieniu mieszkania i pracy, zapoznają z kulturą i zwyczajami  naszego kraju.  Dzięki nim wiele osób z Somalii u nas znalazło nowy dom, w którym mogą żyć i pracować bezpiecznie.

   Dla uczniów była to wspaniała lekcja tolerancji.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content