Po odejściu klasy III po raz kolejny zaistniała konieczność wyboru władz samorządowych szkoły. W tym roku jednak zasada była nieco odmienna niż w latach ubiegłych. Spośród chętnych kandydatów uczniowie wybierali stałą Radę Samorządu, a nie jest dotychczas przewodniczącego.
Do rywalizacji stanęło 15 uczniów, którzy przystąpili do zbierania podpisów. Po tygodniowych zmaganiach tylko 10 udało się zebrać wymagane poparcie, aby znaleźć się na liście wyborczej. Przez cały kolejny tydzień na terenie szkoły odbywała się kampania wyborcza, kandydaci rozwieszali plakaty ze swoim programem, rozmawiali z uczniami przekonując ich do głosowania na nich, rozdawali ulotki i znaczki wyborcze. Działania kandydatów cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo chętnie oglądali plakaty, odbierali plakietki wyborcze i rozmawiali z kandydatami.
Głosowanie odbywało się w dniu 9 października w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym. Spośród 10 kandydatów 9 z nich przekroczył próg wyborczy i dostało się do Rady Samorządu. Najwięcej głosów otrzymała uczennica klasy IIIB Paula Sapieżyńska. Razem z nią do Rady weszli: Klaudia Kulbicka, Michał Skatulski, Tomek Szymański, Patrycja Marciniak, Filip Szymański, Patrycja Sowa, Karolina Wesołowska oraz Sandra Spurek.
Nowo wybranemu samorządowi życzmy sukcesów i wytrwałości w czekających ich zadaniach.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content