W środę, 28 września 2016 roku, uczniowie klasy 2e uczestniczyli w zajęciach „Zoo pod lupą” w ramach XX Festiwalu Nauki. Każdy odwiedzający ogród zoologiczny rozpozna takie zwierzęta jak niedźwiedź polarny, nosorożec pancerny czy słoń afrykański. W ramach zajęć nie tylko mogliśmy odwiedzić wyżej wymienionych mieszkańców ogrodu, ale poznać niektóre tajemnice. Tak dowiedzieliśmy się, że nosorożec pancerny ma bardzo delikatną skrę , wrażliwą na ukąszenia komarów, a skutecznym sposobem zapobiegającym ukąszeniom jest „makijaż” z olejku waniliowego. Mieliśmy szansę zobaczenia pod mikroskopem skóry słonia – teraz wiemy, że jest ona porowata, ma bardzo dużą powierzchnię i jest to sposób na obronę przed wysoką temperaturą. Całkowitym zaskoczeniem dla wielu z nas była informacja o przeźroczystych włosach niedźwiedzia polarnego i jego czarnej skórze. Włosy te oglądaliśmy również w dużym powiększeniu. Lekcja, w której uczestniczyliśmy obfitowała w niespodzianki: mogliśmy kamerą powiększającą zajrzeć sobie do ucha, czy pooglądać własną skórę. Ogromnych emocji dostarczyło nam osobiste spotkanie z wężami zbożowymi. Pamiątką z lekcji są nasze zdjęcia oraz wylinka węża zbożowego, którą można oglądać w pracowni biologicznej.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content