25 maja 2012 roku trzy klasy naszego gimnazjum 1D, 1F i 2C ze swoimi wychowawcami – p. Jolantą Wojdą, Dorotą Burak i Anną Szymczyk wybrały się na wystawę obrazów Adama Adacha zatytuowaną "Reprezentacja" do Galerii BWA. 

"Wystawa o piłce nożnej? Bynajmniej. Oczywiście, sytuacje futbolowe widać na każdym z nowych obrazów Adama Adacha, a nadchodzące piłkarskie Mistrzostwa Europy tworzą dla nich atrakcyjny, może nawet nieco zbyt nachalny kontekst. Ale przecież gra idzie tutaj o coś innego. „Reprezentacja” to wystawa, gdzie piłkę nożną traktuje się poważnie i szeroko: jako jeden z najciekawszych fenomenów nowoczesności, zjawisko dla nowoczesności niemal emblematyczne. Adach tropi społeczne i polityczne konteksty, jakimi obrasta futbol. Pokazuje, jak współczesny sport staje się czasem manifestacją narodowej dumy, a w innych okolicznościach sposobem ekspresji grup represjonowanych. Jak przeobraża się w trening dyscyplinujący nasze ciała. Jak wiąże się z kategorią tożsamości – jednostkowej i zbiorowej." Więcej przeczytać można tutajGaleria znajduje się w bliskim sąsiedztwie Stadionu Narodowego więc korzystając z okazji wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie ze stadionem w tle.Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content